dd1

Wygraj książkę o filmie superbohaterskim! ---- :: Sprawdź komentowany news.

:: Sprawdź komentowany news. ---- :: Sprawdź komentowany news.

dd

Tutaj możesz komentować wszystkie wiadomości pojawiające się w naszym serwisie komiksowym.

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Wygraj książkę o filmie superbohaterskim!

Postautor: ludwik1974 » wt 22.08.2017 10:53

Na ekran nie powinien trafić Superman. Warto na tę postać racjonalnie. Istnienie takiego supebohatera, który jest niezniszczalny, który wygrał nawet ze śmiercią, którego można pokonać jedynie kryptonitem, który trudniej znaleźć we wszechświecie niż uczciwego polityka powinno odmienić obraz świata. A nie odmieniło i nie odmienia. Losy świata idą od jego przybycia przez kominy Auschwitz, Katyń, Wietnam Rwandę, itd. I nic się nie zmienia. A powinno. Dlatego Superman jest w naszym świecie ciałem obcym, jak łata doszyta na spodniach. Nie pasuje do całości i tylko szpeci całość.Jest nieracjonalny i nierzeczywisty i niepotrzebny. Bo kim jest? Substytutem Boga? Bogiem, czy bogiem rzeczywistym. Ale jaki jest sens jego istnienia w świecie, gdzie Bóg już jest? Bóg daje nam przynajmniej wolną wolę, on części z nas ją odbiera. Więc jest to Bóg w krzywym zwierciadle? Więc jest ciałem obcym, jak o pewnych rzeczach wyrażał się Lem: bytem niekoniecznym. Niech spocznie w pokoju, bo bez niego i tak ekrany są pełne lateksowych majtek.
ludwik1974
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: wt 22.04.2008 9:56

Wygraj książkę o filmie superbohaterskim!

Postautor: Mike2099 » wt 22.08.2017 13:52

Myślę, że na ekran nie powinna trafić Fantastyczna Czwórka. Patrząc z perspektywy czasu każda próba ekranizowania komiksu o Fantastic Forur była porażką. Jeśli nie kasową, to zawsze artystyczną i fabularną. W 1994 roku powstał film, którego wstydziła się wytwórnia i został ukryty przed światem. 2005 i 2007- to premiery nowych filmów o F4, które miały stanowić nową jakość i zyskać rzesze fanów. Tak się jednak nie stało. żeby nie utracić praw do postaci Fox na siłę zrobił w 2015 roku coś czego filmem nazwać nie można. Zlepek pociętych scen, beznadziejna dziurawa fabuła. Totalna porażka finansowa i wielkie oburzenie widzów przekreśliło sens robienia filmów o Fantastycznej Czwórce. Wielu twierdzi, że przeniesienie praw na rzecz Marvel Studios było by wybawieniem dla tych postaci. Mogły by dostać dobry film i stać się członkami kinowego uniwersum marvela. Tylko po co?
Może nie da się pokazać tych postaci na ekranie. Może zawsze będzie wyglądać to komicznie i fabuła za każdym razem będzie denna? Uważam, że F4 nie powinni trafić na ekran, ani ponownie, ani w ogóle kiedykolwiek w historii.
Mike2099
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: śr 15.02.2017 10:19

Wygraj książkę o filmie superbohaterskim!

Postautor: VojtasB » wt 22.08.2017 14:04

WilQ Sperbohater braci Minkiewiczów. Jest to seria znakomita - żeby nie powiedzieć wybitna, ale po pierwsze zbyt hermetyczna jak na srebrny ekran, a po drugie, zupełnie nie nadająca się do realizacji aktorskiej.

To, co między innymi nadaje jej klimat, to bardzo charakterystyczna kreska tworząca niepowtarzalny styl wizualny. Zupełnie nie do odtworzenia w filmie aktorskim.
Chyba, że powstaną (podobnie jak w przypadku już zekranizowanych bohaterów typu Superman, X-Meni, Spideman, etc.), nowe komiksy, nowych autorów pokazujące nowe oblicze WilQa, a tym samym rozszerzające jego postrzeganie.


Pozwolę sobie także wejść polemikę z przedmówcą. Otóż nie zgadzam się co do tego, że Superman nie nadaje się do przeniesienia na srebrny ekran. Argumenty, które podał są jak najbardziej słuszne, ale w takim samym stopniu dyskredytują go jako bohatera filmowego, jak komiksowego.
Warto po prostu zastanowić się, które komiksy lub jakie historie warte są przeniesienia. Np. Superman: Red Son jest bardzo przemyślany i wart uwagi.
VojtasB
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: wt 22.08.2017 14:02

Wygraj książkę o filmie superbohaterskim!

Postautor: taqwa » wt 22.08.2017 14:52

Superman. Bo ta postać jest nierozerwalnie związana z medium komiksowym i jego mitologią - w kinie wszystkie filmy o nim zmieniają się w prostackie akcyjniaki o latającym facecie w rajtuzach, gubiąc tematy supermanowej boskości, obcości, żydowskości i cały ciężar, który te tematy mają w komiksach właśnie dzięki temu, że w stereotypowym myśleniu komiks=superman.
taqwa
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: wt 22.08.2017 10:19

Wygraj książkę o filmie superbohaterskim!

Postautor: clavain » wt 22.08.2017 18:28

Srebrny Surfer. Bo go nie będzie widać na srebrnym ekranie. Więc po co?
clavain
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 3
Rejestracja: wt 22.08.2017 18:23

Wygraj książkę o filmie superbohaterskim!

Postautor: ljc » ndz 27.08.2017 11:17

@clavain - nie dyskutujemy, wysyłamy książkę!

@Mike2099 - czyli 3xNIE... i w sumie racja :)

poproszę na priv mejla alejowego Wasze do wysyłki, bo wygraliście książki!

wszystkim dziękuję za udział - będą kolejne konkursy!

W przypadku braku kontaktu ze zwycięzcami w ciągu 48h nagrody zostaną anulowane.
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3856
Rejestracja: wt 12.02.2008 18:54


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron