dd1

Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi ----

----

dd

Wydawnictwo Egmont odpowiada na zadane przez forumowiczów pytania

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Re: Egmont - komentarze do pytań i odpowiedzi

Postautor: General75 » pn 04.07.2016 11:35

W marcu były ostatnie odpowiedzi. Może czas wysłać pytania? Chyba że coś się zmieniło i rundy pytań nię są już co trzy miesiące.
General75
Rycerz
Rycerz

Postautor: ljc » pn 04.07.2016 12:05

na razie, na dziś, nie będzie rundy pytań, bo po prezentacji katalogu Egmont nie ma w tym momencie więcej do powiedzenia - rozmawiamy na ten temat jednak jeszcze i może to się zmieni
zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę

Postautor: Sandman28 » pn 04.07.2016 19:09

[quote="ljc"][color=#FF00FF]na razie, na dziś, nie będzie rundy pytań, bo po prezentacji katalogu Egmont nie ma w tym momencie więcej do powiedzenia - rozmawiamy na ten temat jednak jeszcze i [u]może[/u] to się zmieni [/color][/quote]

O, w końcu jakiś konkret, dzięki za info.

Niemniej jednak prosiłbym jeszcze o doprecyzowanie. Czy oznacza to, że:

a) poczekacie z tą rundą pytań (czyli z pytaniami, które miały być wysłane w czerwcu) do jesieni (czy nawet zimy) i wtedy wyślecie wszystkie nagromadzone do tego czasu pytania jako jedną (kolejną) rundę

b) anulujecie/wykasujecie tę rundę (pytania, które są obecnie w sekcji "pytań"), a jako nastepną rundę pytań wyślecie pytania, które pojawią się na alei od jakiegoś konkretnego terminu (np. od jesieni czy od targów w Łodzi)

czy też może

c) planujecie na chwilę obecną w ogóle skończyć formułę zadawania pytań Egmontowi (bo w zasadzie można argumentować, że co pół roku p. Tomasz ogłasza na jakichś targach jakieś plany, więc nie ma co pytać... tylko, że wtedy nie będzie już żadnego kontaktu z czytelnikami nie uczęszczającymi na targi)

d) jeszcze jakaś inna mozliwość (choć nie wiem co to mogłoby jeszcze być)?
Sandman28
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: mkolek81 » wt 09.08.2016 13:28

[quote="tomek1888"]Co z brakującymi tomami Tintina w formacie A4, czyli Tintin w kraju Sowietów, Tintin i Alph-Art oraz Tintin w Kongo? Czy zostaną wydane? Bardzo chciałbym mieć całą kolekcję w jednym wydaniu. Zwlekam jeszcze z kupnem ostatnich tomów (Tintin w Ameryce, Tintin i cygara faraona i Błękitny lotos), bo mam już te tomy od Motopolu a jedynym sensem dublowania jest dla mnie chęć posiadania całej kolekcji w jednym wydaniu.[/quote]
Egmont chyba zapowiedział że ostatnie brakujące tomy zostaną wydane 2017, teraz nie znajdę źródła, ale gdzieś o tym było.
mkolek81
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Salo » pt 19.08.2016 15:48

Dzień dobry ,
mam dwa pytania:
1. Świetnie ,ze wydaliście Salambo, czy Druillet ma u nas szanse na wiecej publikacji?
2. Co z Corbenem? Den po polsku to możliwa perspektywa?
3. Czy wydacie zbiorcze wydanie Stulecia Ligi Niezwykłych Gentlemanów?
Salo
Najemnik
Najemnik

Postautor: Sandman28 » czw 25.08.2016 1:49

Od poprzednich informacji ze strony alei komiksu minęło już ponad półtora miesiąca, a dalej żadnych nowych wiadomości co do kolejnej tury pytań do Egmontu nie widziałem, więc pozwalam sobie znów zapytać: kiedy planowane jest wysłanie kolejnej tury pytań? Jeszcze w okresie kalendarzowego lata? Tuż przed MFGiK? Zaraz po MFGiK? Przed końcem roku? A może w ogóle Egmont rezygnuje z możliwości zadawania pytań?

Myślę, że nie tylko ja byłbym bardzo wdzięczny za krótką odpowiedź i po prostu informację - tym bardziej, że pojawienie się kolekcji Eaglemoss sprawiło, że pojawiły się nowe pytania :)
Sandman28
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: randal63 » pt 26.08.2016 1:27

Popieram mojego poprzednika w temacie. Chciałbym wiedzieć, czy nasze opinie i propozycje coś znaczą dla wydawnictwa Egmont, czy położono na nas jak to się potocznie mówi "lagę" ? Jak do tej pory wydawało mi się, że wzajemne relacje p. Tomasza i czytelników były w jak najlepszym porządku, ale może to się już zmieniło o czym może nie wiemy ?
randal63
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: ljc » pt 26.08.2016 19:21

dopiero na emefce Egmont będzie mógł powiedzieć coś więcej o planach - to oficjalna odp.
zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę

Postautor: Sandman28 » pn 29.08.2016 11:24

[quote="ljc"][color=#FF0000]dopiero na emefce Egmont będzie mógł powiedzieć coś więcej o planach - to oficjalna odp.[/color][/quote]

Czyli rozumiem, że tę rundę pytań planujecie wysyłać bezpośrednio po MFGiK (bo w zasadzie tego dotyczyły nasze powyższe pytania o wysyłkę do Egmontu :) )? ...Czy źle interpretuję Waszą odpowiedź?

A może to nie zależy od Was i wyślecie jak Egmont da Wam znać, że możecie przesłać (więc nie macie możliwości poinformować z wyprzedzeniem kiedy to będzie)...?
Sandman28
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Sandman28 » śr 05.10.2016 21:29

Hej,
MFGiK się skończyło. Czy wiadomo już, kiedy zostaną wysłane pytania do Egmontu? Czy też Egmont skłania się ku rezygnacji z tej formy komunikacji?
Sandman28
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: ljc » wt 11.10.2016 11:55

mamy już oświadczenie TK i odpowiedzi na pytania z forum

od tej pory będzie to tak wyglądać

dla jasności: dalej zadajemy pytania, ale odpowiedzi na nie będą bardziej oświadczeniem

TK czyta wszystkie pytania z forum i nic mu nie umyka
zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę

Postautor: randal63 » śr 12.10.2016 2:05

No tak, na tą ilość zadanych pytań to niewiele dowiedzieliśmy się od p. Tomasza. Z tego co na szybko sprawdziłem, to ponad 80% pozostaje bez odpowiedzi (tajemnica wydawcy ?).
Pozostaje tylko mieć nadzieję, że coś z naszych sugestii i próśb pokaże się w przyszłym 2017 roku.
randal63
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: General75 » czw 13.10.2016 21:09

Jaki jest sens zadawania pytań, jeżeli nie ma na nie konkretnych odpowiedzi (?)
General75
Rycerz
Rycerz

Postautor: chch » pn 12.12.2016 7:40

"4) A może wydanie "DC Universe of Alan Moore" w Deluxie... byłaby szansa w jednym zbiorku i na Zabójczy Żart w oryginalnych kolorach i na historie Moore'a z Supermanem... i ta wspaniała okładka Bollanda..."

W nowym (ostatnim, chyba z 2013 roku) wydaniu DCU by AM nie ma zabójczego żartu.
chch
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Sandman28 » wt 20.12.2016 13:12

[quote="chch"]"4) A może wydanie "DC Universe of Alan Moore" w Deluxie... byłaby szansa w jednym zbiorku i na Zabójczy Żart w oryginalnych kolorach i na historie Moore'a z Supermanem... i ta wspaniała okładka Bollanda..."

W nowym (ostatnim, chyba z 2013 roku) wydaniu DCU by AM nie ma zabójczego żartu.[/quote]

Wiem, nie chcieli psuć sprzedaży nowej wersji z kolorami Bollanda.
Sandman28
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: chch » wt 20.12.2016 20:34

[quote="Sandman28"]Wiem, nie chcieli psuć sprzedaży nowej wersji z kolorami Bollanda.[/quote]

Też, ale dodali dużo materiału. Nowa wersja pomimo wycięcia KJ jest grubsza o ponad 160 stron. Ale też bym się ucieszył jakby to wydali. Nawet okrojone o te słabsze historie.
chch
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: Sandman28 » sob 07.01.2017 16:21

Czy redakcja alei poinformowałaby użytkowników forum, jak wygląda teraz rozpiska wysyłania pytań do Egmontu. Kiedyś było to 4 razy w roku, jednak teraz widzę, że standardowe pory i częstotliwość uległa mocnemu zaburzeniu (przykładowo - minęło już ponad 3 miesiące od wysłania poprzednich pytań) i niestety fani i czytelnicy alei nie wiedzą jak to teraz wygląda.
Bardzo prosiłbym o informację, tak by wiedzieć kiedy można oczekiwać wysyłania pytań (zarówno bieżącej tury jak i kolejnych tur - w ciągu roku).
Sandman28
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: ljc » pn 09.01.2017 17:17

Egmont obecnie nie ma nic do zakomunikowania, nowego info od wydawcy można się spodziewać na przełomie marca i kwietnia
zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę

Postautor: Sandman28 » pn 16.01.2017 1:13

Ale czy to znaczy, że pytania będą wysłane pod koniec marca? Bo
[quote="ljc"][color=#FF00FF]Egmont obecnie nie ma nic do zakomunikowania, nowego info od wydawcy można się spodziewać na przełomie marca i kwietnia[/color][/quote]
brzmi trochę jakby Egmont miał się teraz ograniczyć do komunikatów (takich jak na targach), bez odnoszenia się do pytań..?
Czy tez źle interpretowałem tę wypowiedź?
Sandman28
Pustelnik
Pustelnik

Postautor: ljc » pn 16.01.2017 10:16

będzie tak, jak w poprzedniej turze - Egmont czyta pytania, odnosi się do tych, do których odnieść się może
zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę

Poprzednia

Wróć do Pytania i odpowiedzi