dd1

Egmont - pytania do wydawnictwa ----

----

dd

Wydawnictwo Egmont odpowiada na zadane przez forumowiczów pytania

Moderatorzy: ljc, charlie_cherry

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Cycol » pn 05.10.2015 0:55

Witam serdecznie i chcialbym zapytac, czy mozemy liczyc na kolejne tytuly Shazzam ?
Cycol
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: śr 18.02.2015 19:45

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mkolek81 » wt 06.10.2015 6:18

[quote="Cycol"]Witam serdecznie i chcialbym zapytac, czy mozemy liczyc na kolejne tytuly Shazzam ?[/quote]

Ale przecież Shazam ma tylko jeden tom w Nowym DC, chyba że masz na myśli stare DC?

Panie Tomaszu w zapowiedziach na MFGIK w planach na 2016 dotyczących Nowego DC, nie została wspomniana seria Batman i Robin. Czy zamierzacie ją całkowicie pominąć czy jednak zostanie ona wydana na naszym rynku, tym bardziej że zaraz zakończycie wydawanie Batman Mroczny Rycerz, więc seria ta mogła by ją zastąpić.
Czy wydanie Batman Eternal spowoduje że 7 tom Batmana zostanie wydany dopiero po niej czy będzie można jednak spodziewać się go wcześniej?

Kiedy można się spodziewać wysłania pytań do pan Kołodziejczaka?
mkolek81
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23.03.2014 22:48

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Sandman28 » wt 06.10.2015 20:12

Panie Tomaszu,
gratulacje z powodu wydania kilkanastu świetnych tytułów w tym roku. Od razu przejdę do pytań:

Stare DC:

1) Na ostatnim MFGiK zapowiedział Pan wydanie "JLA Morrisona". Czy w planach jest wydanie całej serii JLA z tego okresu (poczynając od Morrisona w 1997 r. a kończąc na JLA vol. 19 Boba Harrasa z 2006 r., po drodze zaliczając m.in. run Marka Waida z "Tower of Babel") czy też zamierzacie wydać tylko JLA autorstwa samego Morriona (w oryginale - 6 TPB)?

2) Na MFGiK wspominał Pan, że planujecie wydać JLA w twardych oprawach - czy to znaczy, że będziecie wydawać tę serię w grubszych wydaniach (zawierających 2 oryginalne TPB - tak jak w wypadku np. Scalped)?

3) Czy w planach jest może również wydanie "JLA: Year One" Waida lub może "DC One Million" Morrisona (oba komiksy są z tego samego okresu co run Morrisona w JLA)?

4) Czy macie w planach wydanie całej serii Batman/Superman, czyli 12 TPB (czy na razie tylko jej część, np. sam run Loeba (pierwsze 4 TPB))?

5) Bardzo spodobał mi się Państwa pomysł zaprezentowania polskim czytelnikom jakiegoś dobrego runu ze starego DC. Mam nadzieję, że kiedyś skusicie się na zaprezentowanie w podobnej formule runu Geoffa Johnsa w Green Lanternie (zahaczającego o NEW 52 - osobiście wolałbym dużo bardziej niż Flasha, ale to oczywiście tylko moje osobiste preferencje ;) )

6) Ta kwestia była już poruszana kilka jeśli nie kilkanaście razy, ale może w związku z Państwa zacieśnioną współpracą z DC, a także powrotem do wydawania serii ze starego DC coś się zmieniło stąd moje pytanie - czy choćby rozważają Państwo powrót do "Potwora z Bagien" lub "Top 10" Moore'a (jeśli nie w bliższej to w dalszej przyszłości)? Może spróbować jeszcze raz z tymi seriami w ekonomicznej formie (miękka okładka zamiast twardej)?

7) Czy jest szansa na wydanie zbierającego znakomite recenzje komiksu "JSA The Golden Age" Jamesa Robinsona (jeśli nie w DC Deluxe to może jako luźnej historii w formacie zbliżonym do Marvel Now i niższej cenie)?


Nowe DC:

8) Czy rozważycie wprowadzenie jakiejś tańszej formy wydania dla komiksów z Nowego DC, np. okładka SC, wycięcie dodatków (np. alternatywnych okładek, zapowiedzi) czy nieco cieńszy papier? Część nakładu mogłaby być drukowana tak jak obecnie, a część - w wersji bardziej ekonomicznej, tak żeby każdy mógł wybrać to, co mu bardziej pasuje.
Szczególnie fajnie by było gdybyście rozważyli wydawanie Nowego DC w bardziej ekonomicznej wersji w odniesieniu do planowanych, nowych tytułów (Flash czy Harley Quinn).

9) Czy będzie wydany kolejny tom Ligi Sprawideliwości z New52 - "Forever Heroes" (tie-in do Forever Evil)? Jeśli tak - to w 2016 roku czy też w przyszłym roku robicie odpoczynek od Ligi?

10) Czy wydacie 2. tom Amerykańskiej Ligi Sprawiedliwości czy komiks ten to był tylko jednorazowy "strzał" związany z crossoverem Wieczne zło?

11) Czy zamierzacie kontynuować Wonder Woman po zakończeniu runu Azzarello?


Marvel:

12) Czy w roku 2016 rozważacie wydanie jakichś one-shotów ze starszymi, kultowymi historiami Marvela - na różnych forach można przeczytać wiele narzekań na to, że w WKKM pominięto tak dobre historie jak np. Messiah Complex, Second Coming, Annihilation, Infinity Gauntlet czy choćby Warlock Jima Starlina (wydane w wersji brytyjskiej kolekcji a pominięte w czeskiej i najprawdopodobniej polskiej)?


Komiksy Europejskie:

13) W poprzedniej turze odpowiedzi pisał Pan, że rozważacie ponowne wydanie Wiecznej Wojny i Wiecznej Wolności. Czy w chwili obecnej wiadomo może już coś więcej w tej kwestii (szanse zwiększyły się/ zmniejszyły się) czy na razie nic więcej nie wiadomo?

14) Podobne pytanie widziałem już w tej turze pytań, ale ja zapytam bardziej ogólnie - czy w chwili obecnej choćby rozważają Państwo powtórne wydanie pierwszych komiksów z serii Plansze Europy: Cromwell Stone, Biały Lama, Dallas Barr czy Towarzysze Zmierzchu lub Świata Edeny i Nowy Jork (to akurat Mistrzowie Komiksu)?
Najbardziej oczywiście czekam na Cromwella - mogliby Państwo pokusić się o wydanie tego komiksu w powiększonym formacie (tak jak np. "Garaż Hermetyczny" Moebiusa), co na pewno sprawiłoby, że komiks kupiłoby część fanów mających już pierwsze wydanie ;)

15) Czy jest szansa na wznowienie Tetralogii Potwora (w integralu lub w pojedynczych zeszytach)?

Inne:

16) Czy będą Państwo dodrukowywać brakujące tomy Lucyfera tak jak robicie to w przypadku Baśni (obecnie tom 2 Lucyfera jest niedostępny)?

17) W poprzedniej turze pytań napisał Pan odnośnie DC Deluxe, "nie zamierzamy zmieniać standardu wydawniczego kolekcji". Innymi słowy - zostają czarne okładki. Nie będę pytał skąd taka decyzja, bowiem domyślam się, że jest ona podyktowana kwestiami ekonomiczno-kosztowymi (na temat których Pan się nie wypowiada), jednak pozwolę sobie na zasugerowanie rozważenia jeszcze tej decyzji.
Żeby wyrazić się jasno - nie namawiam do tego by Egmont specjalnie sam projektował okładki pod obwolutę - wiele wydanych komiksów (np. Czerwony Syn, Ziemia jeden czy Mroczne odbicie) ma również w wydaniu oryginalnym czarne okładki - te oczywiście możnaby zostawić czarne - tak jak są w oryginale.
Ale są też komiksy takie jak Azyl Arkham czy Nowa Granica, które pod obwolutą w wydaniu oryginalnym mają rysunek. Na pewno miał Pan w ręku wydaną przez Muchę Sprawiedliwość i przyzna Pan, że wspaniała ilustracja Rossa, do tego lakierowana pod obwolutą wygląda fantastycznie. Szkoda, że Egmont nie wyda w takim kształcie chociażby Nowej Granicy, gdzie pod obwolutą w oryginale jest fajny, lakierowany rysunek Cooke'a. A może - ze względu na przesunięcie daty premiery tego komiksu na grudzień - jest jeszcze czas by to zmienić?
Reasumując - Może rozważyłby Pan jeszcze zmianę decyzji co do możliwości drukowania rysunków na okładkach w NIEKTÓRYCH Deluxach... :)?

Dodam jeszcze, że tak jak w wypadku prawie każdej innej kwestii, na forach komiksowych użytkownicy różnią się opiniami, tak w wypadku czarnych okładek linii Deluxe są zadziwiająco zgodni - te okładki są brzydkie (w najlepszym razie zdarza się ktoś, kto napisze, że okładki są mu obojętne, ale nie spotkałem się jeszcze z wypowiedzią, że komuś bardziej podoba się, że pod obwolutą jest czarna okładka niż normalna, z rysunkiem).

18) Na koniec - trochę krytyki. Na forum gildii komiksu (ten wątek na stronie http://www.forum.gildia.pl/index.php/to ... 3.540.html ) spotkałem się z kilkoma (podkreślę - udokomentowanymi) przykładami błędów w tłumaczeniu Azylu Arkham, powielonymi jeszcze z I wydania tego komiksu. Trochę szkoda, że nie udało Wam się skorygować tych błędów - tym bardziej, że takie dzieło, jeden z najlepszych komiksów z Batmanem szczególnie chciałoby się mieć idealne. Niemniej jednak nie chciałbym narzekać na to co się już stało, miałbym zamiast tego pytanie: czy jest szansa, że w razie dodruku tego komiksu (a wiedząc jak sprzedają się komiksy z Batmanem zapewne jest szansa, że za jakiś czas będzie dodruk tego komiksu - tak jak dodrukowaliście inne pozycje z gackiem) komiks zostanie przejrzany pod kątem tłumaczenia, a błędy - poprawione?

19) Dlaczego zdecydowaliście się wyciąć z Azylu Arkham jeden z całostronicowych rysunków Jokera autorstwa McKean'a (to drugi rysunek od końca w oryginalnej wersji)? (w polskiej wersji pojawia się za to posłowie p. Kamila Śmiałkowskiego, co może sugerować, że usunęliście rysunek McKeana po to by wstawić posłowie Śmiałkowskiego).
Czy jest to efekt jakiegoś błędu? (Przyznam, że trudno mi sobie wyobrazić by było inaczej, bo dodrukowanie jednej strony ekstra nie zwiększyłoby chyba znacząco kosztu komiksu, a nie wydaje mi się też by DC nie chciało się zgodzić na dodanie 1 strony z posłowiem, ale zgodziło się na wycięcie ilustracji McKeana i wstawienie w to miejsce posłowia). Jeśli to błąd - czy można by dodać tę ilustrację w którymś z następnych Deluxów?

Zaznaczam, że raczej nie zaliczam siebie do specjalnych komiksowych purystów. Nie rozdzierałbym szat gdybyście zdecydowali się usunąć np. jakąś alternatywną okładkę z komiksu z Nowego DC, których często jest wiele na końcu komiksów, a które niewiele wnoszą i zaliczyłbym je raczej do artystycznej "masówki". Ale usunięcie całostronicowej ilustracji takiego artysty jak Dave McKean to już trochę inna sprawa (tym bardziej, że jeżeli już koniecznie coś trzeba było usunąć to dlaczego nie zrobiliście tego z jedną ze stron ze szkicami Morrisona czy szkicami McKeana, których jest cała masa, niewiele wnoszą, a są... cóż - niejako z definicji, jako szkice, estetycznie o wiele brzydsze niż całostronicowa ilustracja McKeana) - stąd też mam nadzieję, że to po prostu zwykły błąd i że będzie możliwe dołożenie jeszcze tej ilustracji do innego komiksu :)
Ostatnio zmieniony wt 17.11.2015 2:34 przez Sandman28, łącznie zmieniany 9 razy
Sandman28
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 25
Rejestracja: śr 05.03.2014 1:28

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: ljc » śr 07.10.2015 13:14

zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3925
Rejestracja: wt 12.02.2008 18:54

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: ttrotyl » czw 08.10.2015 9:37

Witam serdecznie
Mam następujące pytania:
- Co z serią Blacksad - czy jest szansa na nowe wydania drugiego i trzeciego tomu?
- Czy będzie drugie ydanie pierwszego albumu Sambre?
- Czy coś się dzieje w temacie Wiecznej Wojny? Czy może integral razem z Wieczną Wolnością?
- Czy jest szansa na ponowne otwarcie serii Hellblazer?
ttrotyl
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: pt 13.01.2012 12:31

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: MichaU » sob 10.10.2015 23:37

Wydadzą Państwo "Mroczny Rycerz Kontratakuje"? Już niedługo w Stanach ukaże się zakończenie trylogii o Mrocznym Rycerzu Franka Millera, więc może teraz byłaby okazja, aby wznowić wydanie "Mroczny Rycerz Kontratakuje" i wydać "The Dark Knight III"?

Będąc już przy Millerze - mają Państwo w planach wznowić "All-Star Batman and Robin: The Boy Wonder"?
MichaU
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: ndz 20.04.2014 13:48

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: janjedlikowski » ndz 18.10.2015 15:22

Czy jest szansa wydać w jednym zbiorczym tomie komiksy Rosińskiego, które ukazały się w Relaxie, Tintinie i innych czasopismach polsko-francusko-belgijskich? Wiem, że to pewnie dość skomplikowane, pewnie zależy też od Rosińskich, ale chyba był już kiedyś taki pomysł.
janjedlikowski
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 50
Rejestracja: pt 26.05.2006 23:41

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Garf » ndz 18.10.2015 16:14

Po pierwsze, dziękuję za świetne zapowiedzi DC na 2016 i czekam z niecierpliwością na ogłoszenia w sprawie Marvela i komiksów europejskich. Co do pytań:

1. Czy planują Państwo może dodruk lub wydanie w innej formie "Nawiedzonego rycerza" lub "Supermana: Na wszystkie pory roku"?
2. Bardzo podoba mi się kształt i cena komiksów z Marvel NOW!, ale czy mogliby Państwo przyłożyć trochę więcej uwagi do kwestii redakcji i korekty? Przyznam szczerze, że na razie oprócz "Wojny bez końca" przeczytałem w polskim wydaniu tylko pierwszy tom "Superior Spider-Mana", ale podczas jego lektury rzuciło mi się w oczy parę lekkich niedociągnięć, np.:

- w paru miejscach gazeta "Daily Bugle" zmienia nazwę na "Daily Budge";
- pojawia się błędna forma "Ottem" zamiast poprawnej "Ottonem";
- skrócony pseudonim "Doc Ock" odmieniany jest niekonsekwentnie: raz używana jest forma "Doka Ocka", a raz "Doca Ocka" (może po prostu "Doc Ocka"?);
- pseudonim złoczyńcy "Vulture" jest przetłumaczony jako "Sęp", choć chyba zwyczajowo zostawia się go w oryginalnej formie (którą widziałem np. w "Spider-Manie" 8/96 z TM-Semic albo w "Spider-Manie: Niebieski" z WKKM);
- często używane wobec Octaviusa określenie "Master Planner" jest w nazwie planu na ekranie komputera na wpół przetłumaczone jako "Master Strateg";
- trochę dziwi mnie spolszczenie starego, wyśmiewanego pseudonimu Trapstera "Paste-Pot-Pete" na "Pełen-Pasty-Pete". Czy nie zręczniej było pozostawić angielską wersję (śmieszną samą w sobie przez swoje brzmienie) i ewentualnie wyjaśnić jej znaczenie w przypisie (a może w tej serii wydawniczej to niemożliwe ze względów technicznych)? Poza wszystkim, w tym znaczeniu "Paste" to raczej nie "Pasta", tylko "Klej" (ulubiona broń tego superłotra).
Ostatnio zmieniony sob 24.10.2015 21:07 przez Garf, łącznie zmieniany 1 raz
Garf
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: wt 05.08.2014 11:20

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mkolek81 » śr 21.10.2015 15:02

Kilka pytań odnośnie planowanych komiksów ze świata Star Wars.
1) Czy w planach komiksów z serii Star Wars Legendy są przewidziane kontynuacje komiksów "Karmazynowe Imperium" (część 2 i 3) oraz "Mroczne imperium" (cześć 2 oraz Empire's End)?
2) Czy jest w planach serii Star Wars Legendy wznowienie komiksów Złoty Wiek Sith oraz Upadek Imperium Sith?
3) Czy jest w planach serii Star Wars Legendy wydanie niektórych komiksów wydanych wcześniej przez wydawnictwo Amber np. Dziedzic Imperium, Ciemna Strona Mocy, Ostatni rozkaz, Boba Fett itp.?
4) Czy jest szansa aby w serii Star Wars Legendy ukazały się historię z serii "X-wing Rogue Squadron"?
Ostatnio zmieniony pn 26.10.2015 9:35 przez mkolek81, łącznie zmieniany 1 raz
mkolek81
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23.03.2014 22:48

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Cello » pt 23.10.2015 16:37

Czy nie dałoby rady wydawać komiksów z Nowego DC w takiej formie jak Marvel Now? (np. połowy nakładu) Po co wszystko pchać do HC?
Ostatnio zmieniony wt 27.10.2015 14:38 przez Cello, łącznie zmieniany 1 raz
Cello
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 604
Rejestracja: pt 05.10.2007 18:50

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mkolek81 » sob 24.10.2015 9:13

1) Czy jest szans na wznowieni Top 10 Alana Moore'a w takiej samej edycji jak Ligi Niezwykłych dżentelmenów?
2) Czy są plany na dodruk brakujących tomów serii Jonka, Jonek i Kleks (dokładnie chodzi o tom 2)?
3) Na przyszły rok na MFKiG zapowiedział pan wydanie "Y: Ostatni mężczyzna" oraz "Scalped" w wersjach grubszych niż standardowe wydania z Vertigo, czy bierzecie pod uwagę w przypadku ich dobrego przyjęcia wydanie/wznowienie w podobnej formie serii "100 naboi", np. po zakończeniu jednej z nich?
4) Przyłączam się do pytania o wznowienie Batman Kontratakuje F. Millera w podobnej edycji co Powrót Mrocznego Rycerza, oraz czy uwzględniacie wydanie w przyszłości tomu 3?
mkolek81
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23.03.2014 22:48

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: janjedlikowski » pn 26.10.2015 12:40

Casterman wydaje po raz kolejny Szninkla, tym razem jednak z 'oryginalną' niebieską okładką (tą, która zaginęła swego czasu Rosińskiemu). Wiem, że poprzednie wydanie z kolekcji Rosińskiego jest jeszcze gdzieniegdzie do dostania, ale może nowy integral w kolorze z nową okładką to pomysł na przyszłość do przemyślenia.
http://bd.casterman.com/albums_detail.cfm?id=48900
Ostatnio zmieniony pn 16.11.2015 14:34 przez janjedlikowski, łącznie zmieniany 1 raz
janjedlikowski
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 50
Rejestracja: pt 26.05.2006 23:41

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: kuperkowo » czw 29.10.2015 22:13

[quote="janjedlikowski"]Casterman wydaje po raz kolejny Szninkla, tym razem jednak z 'oryginalną' okładką. Wiem, że poprzednie wydanie z kolekcji Rosińskiego jest jeszcze gdzieniegdzie do dostania, ale może nowy integral w kolorze z nową okładką to pomysł na przyszłość do przemyślenia.
http://bd.casterman.com/albums_detail.cfm?id=48900[/quote]
Integral Szninkla miał chyba dość dużą sprzedaż i jest niedostępny w większości sklepów internetowych, więc pytanie brzmi: Można liczyć na dodruk ?
kuperkowo
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 36
Rejestracja: sob 13.07.2013 18:37

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: KomiksowyDamian » pt 30.10.2015 15:34

Główna seria Batman zostanie wstrzymana na czas wydawania Batman Eternal?
Czy fani solowych przygód Supermana będą zadowoleni z oferty Egmontu na 2016 rok?
Egmont ma w planach wypuszczenie ankiety dla swoich czytelników?
KomiksowyDamian
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: czw 04.06.2015 19:38

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: ljc » śr 18.11.2015 9:09

pytania zostały wysłane
zagubiona aleja
ljc
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3925
Rejestracja: wt 12.02.2008 18:54

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: piotrassss » ndz 29.11.2015 20:57

1. Czy Egmont planuje wydanie tomów 6 i 7 komiksu Bouncer ?
2. Czy jest szansa na wydanie komiksu Brunelle et Colin, przynajmniej tych części współtworzonych przez Bourgeona ?
3. Czy możliwe byłoby wydanie jako 1000 albumu KŚK pokolorowanego komiksu Kajtek i Koko w kosmosie i do tego w powiększonym formacie ?
4. Czy Hugo zostanie wydany w formie integrala, zeszytów, a może w obu formach ?
5. Czy Egmont wyda komiks Wody Morteluny ?
6. Czy jest szansa na integral drugiego cyklu Skargi utraconych ziem ?
7. Czy Egmont wyda kolejne komiksy o Giuseppe Bergmanie ?
8. Czy Egmont jest zainteresowany wydaniem komiksu Styx współtworzonego przez Andreasa ?
Wydawnictwo Komiksowe zrezygnowało z tego tytułu, tłumacząc, że Andreasa jest za dużo na rynku.
9. Czy Egmont jest zainteresowny wydaniem komiksów polskich z lat 50-tych, np: "Stary Zegar" ?
10. Czy będą wznowienia komiksów: Legendy naszych czasów, Biały Lama, Morderstwa i tajemnice ?
11. Czy wiadomo dlaczego Blain ma tendencję do niedokańczania zaczętych serii komiksowych ?
12. Czy wiadomo jak postępują prace z kolejnymi częściami komiksu Sambre serii głównej i ile ich ostatecznie będzie ?
(Z wikipedii francuskiej wynika, że całość to 3 cykle po 4 albumy każdy, czyli razem 12, natomiast tylna okładka Z Maxime-Augustin & Constance sugeruje, że wszystkich albumów serii głównej będzie 9 )
13. Wiadomo może czy trzeci cykl Wojny Sambreów Maxime-Augustin & Constance będzie ostatnim, czy też powstanie jeszcze czwarty: Adam i Ewa jak sugeruje wikipedia francuska ?
14. Proponuję wydanie komiksu Adam Sarlech, (autor: Bézian, Frédéric) podobno jest w klimatach Sambre:
http://www.bedetheque.com/serie-3890-BD ... rlech.html
Ostatnio zmieniony sob 27.02.2016 14:14 przez piotrassss, łącznie zmieniany 2 razy
piotrassss
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: ndz 09.05.2010 13:31

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: janjedlikowski » pn 30.11.2015 13:21

[quote="janjedlikowski"]Czy jest szansa wydać w jednym zbiorczym tomie komiksy Rosińskiego, które ukazały się w Relaxie, Tintinie i innych czasopismach polsko-francusko-belgijskich? Wiem, że to pewnie dość skomplikowane, pewnie zależy też od Rosińskich, ale chyba był już kiedyś taki pomysł.
Re: To nie jest proste, jak Pan napisał, ale coś kombinujemy… [/quote]

Pozostając w tematyce Rosińskiego, pytanie około komiksowe. Czy jest szansa, że wydacie Le Petit Lutin Noir czyli 'Czarnoludka' - książeczka ta z pięknymi ilustracjami Rosińskiego ukazała się tylko po francusku. Nadal jest dostępna w sprzedaży, więc z materiałami nie powinno być raczej problemu. Panu i moim córkom na pewno by się spodobała :)

Trzymam kciuki za Szninkla z niebieską okładką i zbiorcze wydanie krótkich komiksów Rosińskiego, to było by coś !!
janjedlikowski
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 50
Rejestracja: pt 26.05.2006 23:41

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mkolek81 » wt 01.12.2015 10:35

14. Panie Tomaszu dziękuje za odpowiedź w sprawie serii Batman i Robin z Nowego DC. Jestem świadom że nie będzie możliwości je wciśnięcia na rok 2016 przy ilości nowych serii które rozpoczynacie. Chciałbym zwrócić jednak uwagę że w wypadku gonienia serii z Batmanem doszliśmy obecnie do takiej sytuacji że jesteśmy zaledwie jeden lub dwa tomy zaledwie za amerykańskimi wydaniami w przypadku serii Batman i Detective Comics, a z serii Mroczny Rycerz został jeden tom do wydania (kiedy to pisze), a zapowiedziany Batman Eternal to tylko 3 tomy (które jak Pan zapowiada dostaniemy w 2016). Dlatego uważam że seria Batman i Robin (7 tomów) oraz Batman Incorporated (2 tomy, które ze względu na wydarzenia mają znaczenie dla serie B&R) można by spokojnie rozłożyć na 2 lata (lub 2,5, bo to serie zakończone) i rozpocząć wydawanie od 2017 i tym samym uniknąć sytuacji że na komiksy z Batmanem z Nowego DC, czytelnik będzie musiał czekać prawie rok ze względu zrównanie się z wydaniami zbiorczymi z USA. Prosiłbym o przemyślenie sprawy odnośnie tej serii, bo uważam że ta seria jest warta wydania i przedstawienia polskiemu czytelnikowi np. ze względu na to stosunki Batmana ze swoim synem. Tym bardziej dziwi mnie fakt że nie bierzecie jej pod uwagę, a wydaliście np. serie Szpon, gdzie Batman pojawia się tylko na moment.
15. Czy w przypadku sukcesu serii JLA Granta Morrisona (tzn. zadawalającej sprzedaży) można liczyć na wydanie jeszcze tomu Mark Waid - Tower of Babel. Rozumiem że planujecie na obecną chwilę tylko 4 tomy pisane przez Granta Morrisona zawierające także JLA: Ziemia 2, ale pomijające te kilka nr pisanych przez innych scenarzystów (zeszyty 18-21; 32-33; 35)? Czy może pan sprecyzować jakie wydanie (co zawierające) ukarze się na naszym rynku?
Ostatnio zmieniony wt 05.01.2016 12:52 przez mkolek81, łącznie zmieniany 1 raz
mkolek81
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23.03.2014 22:48

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: amsterdream » wt 01.12.2015 15:18

16. Nawiązaliście współpracę z Marvelem więc może wydacie komiks Alias? Ostatnio pojawił się bardzo popularny serial z główną bohaterką tego komiksu - Jessica Jones. Komiks to dobra, dojrzała opowieść, zebrana w 4 tomach. Ma na koncie nagrodę Harveya oraz kilka nominacji do Eisnera.
17. Która linia wydawnicza odniosła większy sukces - Marvel Now czy Nowe DC?
18. To jest wasz oficjalny profil - https://www.facebook.com/komiksyegmont/?ref=ts&fref=ts ?
19. Czy w waszych dalszych planach jest komiks z NDC - Superman: The Men of Tomorrow Geoffa Johnsa, Johna Romity Jr. i Klausa Jansona?
amsterdream
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 15
Rejestracja: wt 06.05.2014 19:38

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: rudzik21 » pt 04.12.2015 15:13

20. Czy planujecie wydac All-New X-Men/Indestructible Hulk/Superior Spider-Man: The Arms of the Octopus ?
rudzik21
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: śr 04.11.2015 11:59

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mkolek81 » pn 07.12.2015 14:34

21. Czy seria All-Star Western będzie wydana do końca tzn. komplet 6 tomów zbiorczych? Czy też zostanie wydana tylko część dziejąca się w przeszłości "na dzikim zachodzi" z pominięciem historii dziejących się po podróży w czasie?
22. Panie Tomaszu czy można wiedzieć jakie są przyczyny, że na obecną chwilę zastanawiacie się nad wydaniem drugiego tomu JLA z Nowego DC? Trochę dziwi to bo spodziewałem się że dostaniemy kompletną serie (w końcu cała składa się tylko z 2 tomów zbiorczych), tym bardziej że drugi tom to tien do Wiecznego zła, a wydaliście 5 tom Ligi Sprawiedliwości oraz on-shot Arkham War tez wchodzący w ten event? Naprawdę nie da rady domknąć tej serii?
23. Czy i kiedy można spodziewać dokładnych się planów wydawniczych z Nowego DC, DC Deluxe oraz Vertigo? Rozchodzi mi się czy zostanie wydana ulotka informacyjna jak to było w zeszłym roku? Potwierdził pan powiększenie oferty Marvel Now, czy można spodziewać się też takiej ulotki. Czy planowa jest ulotka także w przypadku serii komiksów europejskich? Czy takie ulotki zadomowią się na stałe, bo ułatwiają znacznie planowanie zakupów na rok wiedząc, kiedy co się ukarzę (przynajmniej przybliżone terminy), wiem że może to trochę niweluje efekt zaskoczenia, ale wg mnie jest to bardzo fajna i przydatna rzecz.
24. Czy jest szansa na wydanie prequela "Get Jiro: Blood and Sushi" do komiksu który wydała Mucha?
25. Czy rozważacie wydanie trzeciej serii Skargi Utraconych Ziem?
Ostatnio zmieniony wt 16.02.2016 20:34 przez mkolek81, łącznie zmieniany 4 razy
mkolek81
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23.03.2014 22:48

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: grpo » śr 09.12.2015 11:43

1. W kinach zaczyna się konkurencja Avengers i Justice League a Egmont wydaje komiksy z obu wydawnictw. Czy w związku z tym nie rozważaliście wydania u nas crossovera JLA/Avengers z 2003 roku?
2. Czy jest szansa na kontynuację "Star Wars - W cieniu Yavina"? Komiks kończy się w środku akcji i żaden watek nie jest zamknięty.
grpo
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 0
Rejestracja: śr 09.12.2015 11:33

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Piter » pt 11.12.2015 19:22

26. Czy planujecie wydać w ramach DC Deluxe komiksy wydane przez MUCHA Comics: Długie Halloween i Mroczne Zwycięstwo?
27. Czy ramach DC Deluxe możemy się spodziewać komiksów które niedawno wydaliście jak Powrót Mrocznego Rycerza i Zabójczy Żart?
28. Czy w 2016 w DC Deluxe zobaczymy Kingdom Come i Batman Hush?
29. Czy sprzedać Amerykańskiego Wampira poprawiała się na tyle, że możemy liczyć na kolejne tomy?
30. Czy poza ww możemy liczyć na inne komiksy w ramach serii Obrazy grozy?
31. Panie Tomaszu, nie wiem czy jest Pan fanem Marvela i WKKM ale czy w ramach tej serii są jakieś tytuły, które poleciłby Pan wszystkim miłośnikom komiksu?
32. Czy możemy spodziewać się wznowień: Białego Lamy i Świata Edeny?
Piter
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 19
Rejestracja: ndz 24.08.2014 13:10

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: MQPopit » sob 12.12.2015 16:37

[quote="Piter"]26. Czy planujecie wydać w ramach DC Deluxe komiksy wydane przez MUCHA Comics: Długie Halloween i Mroczne Zwycięstwo?
27. Czy ramach DC Deluxe możemy się spodziewać komiksów które niedawno wydaliście jak Powrót Mrocznego Rycerza i Zabójczy Żart?
28. Czy w 2016 w DC Deluxe zobaczymy Kingdom Come i Batman Hush?
29. Czy sprzedać Amerykańskiego Wampira poprawiała się na tyle, że możemy liczyć na kolejne tomy?
30. Czy poza ww możemy liczyć na inne komiksy w ramach serii Obrazy grozy?
31. Panie Tomaszu, nie wiem czy jest Pan fanem Marvela i WKKM ale czy w ramach tej serii są jakieś tytuły, które poleciłby Pan wszystkim miłośnikom komiksu?
32. Czy możemy spodziewać się wznowień: Białego Lamy i Świata Edeny?[/quote]

Wszystko rozumiem, ale po co wydawać na nowo komiksy, które są normalnie dostępne w sprzedaży (nie mówiąc już o np. Zabójczym Żarcie, który ostatnio Egmont dodrukował)? Batmany od Muchy i Powrót Mrocznego Rycerza można kupić w co najmniej kilku księgarniach. Jeśli chodzi o coś, co wydała kiedyś Mucha, to ewentualnie All-Star Superman lub coś z Marvela. A w DC Deluxe chciałbym zobaczyć coś innego, czego w Polsce jeszcze nie było :)
MQPopit
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 0
Rejestracja: śr 24.06.2015 16:26

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: jezuseek » pt 18.12.2015 14:41

Dzień dobry. Dwa pytania (wiem, że było wałkowane):
1. Czy wydacie w końcu kontynuację Potwora z bagien?
2. Dlaczego "nie"?
jezuseek
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: wt 15.12.2015 19:04

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mgnesium » sob 19.12.2015 20:58

[quote="jezuseek"]Dzień dobry. Dwa pytania (wiem, że było wałkowane):
1. Czy wydacie w końcu kontynuację Potwora z bagien?
2. Dlaczego "nie"?[/quote]

bo nakład schodził ponad pięć lat.
mgnesium
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 122
Rejestracja: pt 29.06.2012 16:23

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: jezuseek » ndz 20.12.2015 1:58

[quote="mgnesium"][quote="jezuseek"]Dzień dobry. Dwa pytania (wiem, że było wałkowane):
1. Czy wydacie w końcu kontynuację Potwora z bagien?
2. Dlaczego "nie"?[/quote]

bo nakład schodził ponad pięć lat.[/quote]

Jednak trochę chyba w innych czasach
jezuseek
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: wt 15.12.2015 19:04

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: mkolek81 » wt 22.12.2015 10:05

[quote="jezuseek"][quote="mgnesium"][quote="jezuseek"]Dzień dobry. Dwa pytania (wiem, że było wałkowane):
1. Czy wydacie w końcu kontynuację Potwora z bagien?
2. Dlaczego "nie"?[/quote]

bo nakład schodził ponad pięć lat.[/quote]

Jednak trochę chyba w innych czasach[/quote]

Pan Tomasz wiele razy zapowiadał ze nie będzie kontynuacji. Nie wiem jak się sprzedaje Liga Niezwykłych Dżentelmenów, ale chyba nie jest tak dobrze jak zakładał Egmont dlatego też patrzy na inne dzieła Moore'a przez pryzmat tego co się już ukazało. Myślę że jeśli by komiksy Moore'a (wspomniana LND, zapowiedziany Miracleman, czy też to co wydaje Studio Lain) zaczęły by się sprzedawać dobrze to by zachęciło Egmont do powrotu do tego komiksu oraz nie stawiałoby by pod znakiem zapytania wydanie TOP10 w DC Deluxe (które jest rozważane, ale nie potwierdzone). Ja bym upatrywał powrotu Swamp Thing w postaci z nowego DC (Snyder), dlatego moje pytanie poniżej. Być może to by przekonało do wznowienia części pisanych przez Moore'a.

33. Komisy Scotta Snydera sprzedają się chyba dobrze (po słabym starcie Amerykańskiego Wampira, teraz wydajecie tom za tomem, o Batmanie już nie wspomnę, bo te dostają tylko kolejne dodruki), dlatego moje pytanie jest następujące: Czy jest szansa na serie "Swamp Thing" z Nowego DC tego autora, kiedy zakończycie wydawanie Amerykańskiego Wampira (ewentualnie na 2017). Wiem że Swamp Thing zazębia się w pewnym momencie z serią Animal Man z Nowego DC, to czy byłaby szansa też na tą serię, myślę że obie mogły by zostać spokojnie wydane w serii "Obrazy grozy".
34. Czy jeśli zapowiadane wydania "Skapa" oraz "Y Ostatni z mężczyzn" odniosą sukces, to czy rozważy Pan wydania w tej samej formie serii "100 naboi" autorstwa Azzarello/Risso lub wznowienie "Kaznodziei" Ennisa (oczywiście po zakończeniu któreś z wymienionych serii)?
Ostatnio zmieniony sob 05.03.2016 8:28 przez mkolek81, łącznie zmieniany 8 razy
mkolek81
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: ndz 23.03.2014 22:48

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: HUDY » śr 23.12.2015 9:00

Na jakiej jakosci papieru wydacie Crisis On Infinite Earths?
Awatar użytkownika
HUDY
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 21
Rejestracja: pn 23.03.2009 18:25

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: John diFool » pt 01.01.2016 21:20

35. Czy po zakończeniu cyklu Baśni ( zostało raptem 7 tomów ), zamierzacie wypuścić inne serie z tego świata, takie jak Fairest ( 5 tomów ), czy Jack of Fables ( 9 tomów ). Oprócz tego jest wiele One-shotów, czy zamierzacie może wydać jakieś z nich w ramach serii Obrazy Grozy ?
John diFool
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: pt 01.01.2016 21:00

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: kuperkowo » pn 04.01.2016 22:55

2. Bez podawania danych liczbowych: które komiksy/serie komiksowe sprzedały się w 2015r. najlepiej (największa liczba sprzedanych egzemplarzy)? Który komiks zaskoczył Pana wysoką sprzedażą a w przypadku którego liczył Pan na wyższą sprzedaż ?
Ostatnio zmieniony czw 11.02.2016 22:48 przez kuperkowo, łącznie zmieniany 1 raz
kuperkowo
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 36
Rejestracja: sob 13.07.2013 18:37

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Corto Maltese » czw 07.01.2016 21:55

Jakie mają państwo plany na bliższą lub dalszą przyszłość związane z serią Dilbert?
Awatar użytkownika
Corto Maltese
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 23
Rejestracja: ndz 11.08.2013 23:53

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: qpawlo94q » czw 14.01.2016 5:24

Mam tylko jedno pytanie
36) Kiedy macie plany wydania Armada tom 18 Psychozagłada ?
qpawlo94q
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 0
Rejestracja: czw 14.01.2016 5:19

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: stof24 » czw 14.01.2016 12:12

Witam
mam pytanie w sprawie serii science fiction kiedyś pamiętam iż
było założenie aby puszczać 2 pozycje rocznie
a mam wrażenie iż wychodzi 1 rocznie lub rzadziej
i w sumie nic od dawna poza Leo
Po świetnym starcie Sky Doll Rozbitkowie czasu. Wieczna wojna
seria zamarła a miała być w zamierzeniu seria pokazującą klasyczne sf
wraz ze Świerza krwią są jakieś plany jej reanimowania i rozwoju.
stof24
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: śr 26.11.2008 14:40

Re: Egmont - pytania do wydawnictwa

Postautor: Tanatos » pt 22.01.2016 17:39

Jakie plany ma Pan wobec Hellboya? Czy myśli Pan jeszcze nad wznowieniem tomów 3-8, czy temat jest zamknięty? Liczę na Pana odpowiedz.
Tanatos
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 0
Rejestracja: śr 12.06.2013 17:48

PoprzedniaNastępna

Wróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości

cron